KPSS Sınavı 21 Aralık 2016, 10:20
KPSS Tercih Kılavuzu

ÖSYM, KPSS-2016/2 (Ön Lisans & Ortaöğretim) Tercih Kılavuzunu Yayınladı!

Reklam Alanı

Daha önceden buradaki haberimizde duyurduğumuz gibi ÖSYM tarafından beklenen duyuru sonunda geldi. Yapılan açıklamaya göre KPSS tercihleri 21 Aralık 2016 itibari ile başladı ve 30 Aralık 2016, saat 23:59’a kadar devam edecek.

Devlet Personel Başkanlığı’nca onaylanan 2051 kadro ve pozisyon, adayların beklentisinin çok altında kalsa da, kurum ve kuruluşlarca bu sayıdan çok daha fazla alım yapılması bekleniyor. Memur olma yolundaki adaylar, yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonların bulunduğu KPSS tercih kılavuzuna, an itibariyle ÖSYM’nin sitesi üzerinden ulaşabilecek.

Ayrıca tercih yapma hakkında detaylı bilgiye sahip olmayan adaylar, ÖSYM tarafından hazırlanan “tercih robotu“nu kullanarak, yaptıkları tercihleri simüle edebilirler. Yine bu konuda yeterli desteği elde edemezseniz, gerek Facebook sayfamız üzerinden gerekse hemen aşağıdaki yorum alanından bizden yardım isteyebilirsiniz.

Git: KPSS-2016/2 (Ön Lisans & Ortaöğretim) Tercih Kılavuzu

Yazar Bilgileri

Sinan Yorulmaz sinanyorulmaz@memurluk.org
Yazar, henüz hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmamış.

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (2)

  1. kubra baltacı

    Kpps ortaöğretim puanim 75 fakat nereye ne şekilde tercih yapıyoruz lisans okuyorum maliye bunun etkisi ne olur tercihler üzerinden bilgi verebilir misiniz teşekkür ederim

    Cevapla

Yorum Yap