Genel 12 Aralık 2016, 23:45
Kar Yağışı

Dikkat! İBB’den Kar Uyarısı!

Reklam Alanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)‘nin hava tahmin raporuna göre, bugünden itibaren İstanbul’un, yoğun kar yağışlı havanın etkisi altına gireceğini bildirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu açıklamada, yoğun kar yağışının etkili olacağı bu günlerde kar kalınlığının yer yer 5 ile 25 santimetre civarında olmasının beklendiği belirtildi.

Kar yağışının günlük yaşamı etkilememesi adına, AKOM’la ilgili birimlerin de katıldığı, alarm durumunda yapılacak çalışmalar ile ilgili bazı bilgiler de verildi. İşte yapılan açıklamalar ve verilen bilgilerden bazı demeçler:

Yağışın rüzgar etkisi ile zaman zaman tipi şeklinde olması tahmin ediliyor. Araç kullanacak kişilerin takip mesafesine dikkat etmeleri, aşırı hız yapmamaları ve toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri önem arz etmektedir. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyonu, Zabıta, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, İtfaiye, İSKİ, İGDAŞ, İETT, Beyaz Masa, AYEDAŞ ve BEDAŞ sorumlu müdürlükleri, AKOM yönetim masasında koordineli olarak iletişim sağlayacak.

Ayrıca yapılan açıklamada İBB’nin, kar ile mücadele çalışmalarında 5450 personel, 1114 araç ile 4000 kilometrelik yol ağında herhangi bir aksaklığa karşı vardiyalı sistemle görev yaptığı aktarılmıştır.

Yazar Bilgileri

Talha Yılmazer talhayilmazer@memurluk.org
Yazar, henüz hakkında herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmamış.

Yorum Yap